Boyalı Alüminyum Kaplama;

Dış cephelerde kullanılmak üzere geliştirilmiş yangına dayanıklı, tutuşmaz özelliğine sahip alüminyum kompozit levha ile yapılan cephe kaplama çeşididir.
Standart üretim ölçülerinin yanı sıra isteğe bağlı özel ölçülerde ve boyalı yüzeyi yüksek dayanıklı koruma filmi ile kaplanmış ürünler de kullanılır. Siparişiniz ile 80 e yakın renk seçeneği sunabilmekteyiz renkler standart olarak % 25-30 daha parlaktır. Taş yünü ve buhar dengeleyici uygulaması ile de ısı yalıtımı sağlanmaktadır.

 

Alüminyum Çatı Kaplama ;

Paslanmaz, sararmaz, Işığı mükemmel yansıtır. Çelik,ve bakır dan 3 kat daha hafiftir. Hafif ve çeliğe göre daha dayanıklıdır. Estetik olup her renge de boyanabilir. Soğuğa ve sıcağa dayanıklıdır. Yangına dayanıklı dır Metal geri dönüşüm özelliği vardır. Alüminyumun demir çelikten sonra dünyada en çok kullanılan ikinci metaldir.

Alüminyum, binaların çatı ve cephe kaplamalarında kapı ve pencere kaplamalarında da yaygın kullanılır. Aüminyumun sağlamlığı yanında Gerek natürel veya renkli eloksal kaplama, gerek ise lake (elektrostatik toz veya sıvı) boyama ile alüminyum mimar ve mühendislere inşaat sektöründe zengin seçenekler de sunar.